Зеленський підписав указ щодо націоналізації "Мотор Січі"

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №108/2021 про введення в дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) щодо націоналізації підприємства "Мотор Січ"

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Зеленський підписав указ щодо націоналіз…
Фото: Офіс президента

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента.

Згідно з документом, набуває чинності рішення РНБО від 11 березня 2021 року "Про стан виконання рішення РНБО від 1 березня 2018 року "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів держави у сфері авіадвигунобудування".

Зеленський підписав указ щодо націоналізації "Мотор Січі"

"Контроль за виконанням рішення РНБО, введеного в дію цим указом, покласти на секретаря РНБО (Олексія Данілова, – ред.)", – наголошується в документі.

Зазначається, що указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, про наміри України повернути у державну власність ПАТ "Мотор Січ" повідомив 12 лютого 2021 року саме секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов. Така заява викликала неабиякий резонанс як в українському суспільстві, так і серед закордонних партнерів.

Зокрема Китай вимагає, щоб Україна врахувала інтереси їхніх компаній після рішення РНБО щодо націоналізації "Мотор Січі" найближчим часом. Повідомлялося також, що інвестори "Мотор Січі" з Китаю готують низку позовів через заяви про націоналізацію.

12 березня очільник "Слуги народу" Олександр Корнієнко заявив, що законопроект про націоналізацію "Мотор Січі" буде готовий уже за два-три тижні.

20 березня Шевченківський районний суд міста Києва за матеріалами СБУ наклав арешт на цілісний майновий комплекс і 100% акцій ПАТ "Мотор Січ" і передав їх у розпорядження АРМА.

Повідомлялося також, що Державний концерн "Укроборонпром" готовий взяти в управління активи "Мотор Січі", щоб зберегти її потенціал.

Довідка: ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Воно постачає продукцію до понад 100 країн світу.

За січень-вересень 2020 року підприємство отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

На початку січня 2021 року Міністерство фінансів США ввело санкції проти компанії Skyrizon, яка є партнером компанії Олександра Ярославського із розвитку заводу "Мотор-Січ", через спроби придбати та узаконити закордонні військові технології та роботу в інтересах китайської армії, що становить загрозу національній безпеці США.

18 січня стало відомо, що Служба безпеки України (СБУ) викликає Ярославського для дачі показів в якості свідка у кримінальному провадженні щодо ПАТ "Мотор Січ" за ст. 14 ("Готування до кримінального правопорушення"), ст. 111 ("Державна зрада"), ст. 113 ("Диверсія") Кримінального кодексу України.

28 січня Україна запровадила санкції проти китайського інвестора "Мотор Січі".

Читайте також: Питання національної безпеки: Що не так із націоналізацією "Мотор Січі"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme