Держдума дозволила кримчанам "кинути" українські банки

Держдума Російської Федерації остаточно затвердила закон про правила погашення заборгованості перед українськими банками мешканцями окупованого Криму

Російські депутати ухвалили відповідний закон в третьому читанні, повідомляє Depo.ua з посиланням на РИА "Новости".

Голова думського комітету з фінансового ринку Анатолій Аксаков пояснив, що законопроект внесли, бо в Криму "колектори" перекупили борги у банків України і "почали тероризувати місцеве населення і підприємства".

Закон наділяє позичальника правом звернутися до Фонду захисту вкладників (ФЗВ), заснованого Агентством зі страхування вкладів, щоб не взаємодіяти з колектором безпосередньо.

Фонд зобов'язаний поінформувати колектора про наявність такого звернення, після чого колектор повинен усю взаємодію з позичальником здійснювати вже через ФЗВ. При цьому колектор теж зобов'язаний звернутися до ФЗВ і з'ясувати, чи є звернення від позичальника, щоб усі взаємини йшли через фонд.

Навіть якщо звернення від позичальника не було, фонд після звернення колектора інформує позичальника, що він має право всі взаємини з кредитором вести через фонд.

Позичальник також має право попросити про реструктуризацію боргу. Наглядова рада ФЗВ може ухвалити рішення аж до списання боргу, якщо для цього є підстави.

Усі процедури щодо взаємин фонду і позичальників будуть визначатися на рівні Криму і Севастополя.

Агентство зі страхування вкладів має перерахувати фонду 1,5 мільярда рублів.

До складу наглядової ради ФЗВ увійдуть 6 членів: чотири представники Криму, один представник Севастополя і виконавчий директор фонду.

Нагадаємо, що, за даними окупантської влади Криму, цей закон дасть можливість безумовно списувати борг або частину боргу до 5 млн рублів, які кримчани винні українським банкам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme